Keralas Ājurvēda Veselīgam dzīvesveidam.


Ājurvēda burtiski nozīmē “Dzīves zinātne”. Ājurvēda kā veselības aprūpes sistēma ir profilaktiska, konservējoša un ārstnieciska lietojuma līmenī.

Profilaktiska Ājurvēda palīdz saglabāt veselību, ietver noteiktas prakses, no kurām lielākā daļa var klūt par daļu no jūsu parastā dzīvesveida.

Ājurvēda ir ļoti personalizēta, kas nozīmē, ka ajūrvēdiskas prakses ne vienmēr var vispārināt pret noteiktiem apstākļiem. Veselības uzlabojuma pamatā ir katra cilvēka ķermeņa nelīdzsvarotība (saukta par vikṛti), kā arī ķermeņa uzbūve (prakṛti), ko parasti nosaka “vāta”, “pitta” un “kapha” līdzsvars. Šo variāciju zinātniskais pamats nesen tika atklāts pat ģenētiskā līmenī. (Ieteicamā literatūra angļu valodā: lasīt. Personalizācija ir atkarīga arī no traucējumu stadijas, vecuma, klimatiskās zonas un daudziem šādiem makro un mikro faktoriem.

Vata Doša

Vatas enerģija ir saistīta ar gaisu un laukumu, un tā ir saistīta ar ķermeņa kustībām, ieskaitot elpošanu un asinsriti. Vata enerģija dominē cilvēkiem, kuri ir dzīvīgi, radoši, oriģināli domājoši. Cilvēkiem ar vata došu, kad nav līdzsvara, var rasties locītavu sāpes, aizcietējums, sausa āda, trauksme un citas slimības.

Pitta Doša

Pitta enerģija ir saistīta ar uguni, un tiek uzskatīts, ka tā kontrolē gremošanas un endokrīno sistēmu. Cilvēki ar pitta enerģiju tiek uzskatīti par ugunīgu temperamentu, inteliģentiem un straujiem tempiem. Ja pitta enerģija nav līdzsvarā, tas var izraisīt čūlas, iekaisumu, gremošanas problēmas, dusmas, grēmas un artrītu.

Kapha Doša

Tiek uzskatīts, ka Kapha enerģija, kas saistīta ar zemi un ūdeni, kontrolē augšanu un spēku, un ir saistīta ar krūtīm, rumpi un muguru. Cilvēki ar Kapha došu tiek uzskatīti par spēcīgiem un stabiliem pēc būtības un parasti mierīgi. Bet aptaukošanās, diabēts, sinusa problēmas, nedrošība un žultspūšļa problēmas var rasties, ja kapha enerģija nav līdzsvarā.