Mūsu misija

Misija „Dzīvības ēdiena” jau kopš 1989. gada trūkumā nonākušos mūsu valsts iedzīvotājus nodrošina ar siltām un pilnvērtīgām bezmaksas veģetārajām pusdienām. Pašreiz tā ir lielākā Latvijas labdarības organizācija, kas sniedz trūkumcietējiem bezmaksas maltītes.

Misijas darbība balstās kā uz valsts institūciju atbalsta, tā arī uz sabiedrības ziedojumiem. Misijas sabiedrisko projektu vadītājs Harijs Provornijs saka: „Līdz 2008. gadam misija katru dienu izsniedzām ap 350 porcijām silta ēdiena, taču iestājoties pašreizējā krīzes situācijā šis skaitlis ir sasniedzis 700 un turpina augt. Tas būtiski pārsniedz mūsu resursus, tāpēc, lai mēs varētu pabarot visus, kam šis ēdiens ir dzīvības uzturēšanas jautājums mums ir nepieciešams aktīvs sabiedrības atbalsts veģetāru produktu un naudas ziedojumu veidā.”.

Lai atvieglotu cilvēku dalību trūkumcietēju ēdināšanā, “Dzīvības ēdiens” ir ierīkojis īpašu „siltā ēdiena tālruni” un aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties akcijā „Viens zvans – divi paēdušie”. Piezvanot uz tālruni 90006281 tiek ziedots viens lats, kas ir pietiekoši, lai pabarotu divus trūkumcietējus.

„Dzīvības ēdienam” savu atbalstu sniedz arī viena no vadošajām radiostacijām Latvijā „Eiropas Hitu Radio”. Radio vadītājs Uģis Polis to skaidro sekojoši: „Šajā savtīguma laikmetā „Dzīvības ēdiens” darbība ir apbrīnas vērta. Viss ko es zinu par misijas darbību nepārprotami liecina, ka tā tiešām ir tīra un patiesi nesavtīga kalpošana sabiedrībai. Arī akcija „Viens zvans – divi paēdušie” ir unikāla, jo akcentē katra ziedojuma nozīmi un katra ziedotāja spēju padarīt sabiedrības dzīvi labāku. Ir svarīgi vairot ticība šiem jēdzieniem.”

Biedrība "Žēlsirdības misija „Dzīvības ēdiens”” (Food for Life) ir starptautiska labdarības organizācija, kas darbojas vairāk kā 60 valstīs. Organizācijas dibinātājs un iedvesmotājs ir Šrīla Prabhupāda, Indijas svētais, kurš saviem sekotājiem deva norādījumu, ka "desmit jūdzes no katra tempļa visiem ir jābūt paēdušiem".

Misija Latvijā darbojas jau kopš 1989. gada. 1992. gada martā tā sāka sadarbību ar Rīgas Centra rajona sociālās palīdzības nodaļu, savukārt pašreiz vistrūcīgāko Rīgas iedzīvotāju ēdināšanai līdzekļus ir piešķīris Rīgas Domes Labklājības departaments. Pašreiz „Dzīvības ēdiena” virtuves darbojas Rīgā, Kr. Barona ielā 56, Centrāltirgū un Čiekurkalna tirgū, bet kopumā 20 gadu laikā Rīgā, Liepājā un Daugavpilī izdalīto pusdienu skaits jau pārsniedzis 2,5 miljonus.